Ramons Kebab & Kurczak - Kebab Grecki pita

By 18:50 , , , , , , , , ,

Od jakiegoś czasu w Lublinie można było narzekać na brak dobrego kebaba na dowóz. Paprika serwuje kebsy w kratkę, w Habibi trzeba czekać po 2 godziny i często są zimne, a te z Express Baru to jednak nie do końca to. W ogóle mało jest lokali, które serwują to danie na zamówienie, dlatego gdy pojawia się jakaś nowa oferta staramy się ją niezwłocznie sprawdzić. Tak właśnie jest z Ramons Kebab & Kurczak.

Ramons Kebab & Kurczak Lublin
Kebab Grecki pita z serem feta
z Ramons Kebab & Kurczak Lublin
Lokal z ulicy Świętoduskiej 4 znaleziony na PizzaPortal (ale można zamawiać też normalnie - oto numer telefonu: 885281342) ma w swojej ofercie sporo różnego rodzaju kebabów, a do tego 10% rabatu dla firm i studentów. Szczególną uwagę zwróciłem na Kebab Grecki w picie z baraniną i serem feta z mieszanym sosem - taka odmiana dla "podstawowej" wersji za 15 zł. Dla przedstawicielki płci żeńskiej zamówiłem także sałatkę kebab składającą się z sałaty, ogórków, pomidora, cebuli i kurczaka, która kosztowała 13 zł. Dowóz jest dostępny przy zamówieniu za minimum 20 zł i bezpłatny w ograniczonej strefie (Ponikwoda, Bazylianówka, Czechów, Wieniawa, Miasteczko Akademickie, LSM, Bronowice, Tatary, Kalinowszczyzna, Śródmieście). Poza nią za dowóz trzeba dopłacić 5 zł.

Ramons Kebab & Kurczak
Sałatka kebab z Ramons Kebab Lublin
Zaczęło się nie najlepiej, bo na nasze jedzenie mieliśmy czekać 40 minut, a dostawca zjawił się dopiero po ponad godzinie. Jednak jako, że przeprosił i wytłumaczył, że mieli dużo zamówień, a kebab był ciepły to przyjęliśmy zamówienie. Po pierwsze, muszę napisać, że pita była na prawdę duża! Rozmiarowo jedna z większych jakie jadłem. Mięso z serem feta znajdowało się po obu stronach od początku do końca kebaba, a surówka w środku. Sosu nie było zbyt wiele, ale dzięki temu pita nie nasiąkła i nie kapała przez co dało się ją spokojnie zjeść trzymając w rękach. Nie był też ani trochę ostry, więc jeśli ktoś lubi jak go pali to musi prosić o ostry sos. Wszystko razem smakowało jednak bardzo dobrze. Sałatka to jednak była już zupełnie inna bajka. To była jedna z tych dostępnych w automatach. Zimna, z twardym i nie dobrym mięsem. Było jej sporo, ale przyjemności z jej jedzenia nie było żadnej.

Ramons Kebab & Kurczak okazał się nie najgorszym miejscem, z którego można zamawiać kebaby. Jeśli to opóźnienie w dostawie było wyjątkiem, a nie regułą to prawdopodobnie będziemy zamawiali stamtąd częściej, bo jak na chwilę obecną jest to chyba najlepszy kebab na dowóz w Lublinie. Ilość i cena również za tym przemawiają. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie tyczy się to oferowanych tam sałatek. Na chwilę obecną polecamy ten lokal i mamy nadzieję, że kolejne zamówienia w nim będą nam i Wam również smakowały.

Sprawdź nasze poprzednie recenzje:

2 komentarze

  1. ostatnio jadłem kebaba z Kebab Paprika i był to chyba jeden z najlepszych kebabów jakie jadłem w Polsce. Lepszy jest moim zdaniem chyba tylko w Saharze w Warszawie. Ramonsa trzeba spróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszym razem zamówiłem tego kebaba na początku kwietnia, po czym bylem pozytywnie zaskoczony, można było mieć zastrzeżenia jedynie do małej ilości sosu. Po dzisiejszej dostawie byłem wręcz zdruzgotany: sama dostawa trwała 40 min i kebab nie był ciepły, pita gumowata a na końcach spieczona tak mocno, że nie sposób byłą ją ugryźć, mięso tłuste i kompletnie nie przyprawione, sałatka nie miała żadnego smaku (jakby rozmrożona), o sosie chciałbym coś napisać, ale w ogole go nie było?!?! ŻENADA A NIE KEBAB!

    OdpowiedzUsuń

Byłeś w tym lokalu? Podziel się z nami TWOIMI odczuciami! Dodaj komentarz poniżej: